Paylaş

İzmir İç Mimar Farkıyla Minimalist Fikirler

İzmir İç Mimar Farkıyla Minimalist Fikirler

İzmir İç Mimar Farkıyla Minimalist Fikirler

Ev tasarımınızda minimalist bir yaşam tarzı yaratmak istiyorsunuz; fakat nasıl uygulayacağınızı bilmiyorsunuz. İzmir iç mimar tasarım fikirleriyle biraz yaratıcılık ile rahatlığın ön planda olduğu sade, düzenli, pratik ve davetkar bir eve sahip olabilirsiniz. Minimalist dekorasyon trendleri ile yaşamınızı keyifli hale getirin.

İzmir İç Mimar Farkıyla Minimalist Fikirler
İzmir İç Mimar Farkıyla Minimalist Fikirler

Minimalist tasarımınıza başlamadan önce, odalarınızın nasıl işlev görmesini istediğinizi düşünmeniz önemlidir. Sık sık misafiriniz var mı? Bol miktarda oturma yeri olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Evden çalışmayı mı planlıyorsunuz? Diğer yaşam alanlarından uzakta dikkat dağıtmayan bir alan yaratmanız gerekecek. Hangi düzeni seçerseniz seçin, minimalist bir görünümün anahtarı, alanınızı açık ve havadar tutmaktır.

 

Evde Minimalist Yaşam ve Minimalist Tasarımlar

Modern minimalist ev tasarımları tamamen temiz, görsel olarak çekici çizgiler yaratmakla ilgilidir. Düz kenarlı mobilyalar, kemer yerine kare girişler ve geometrik dekor, gözü yormayan bir oda tasarlamanın yollarından sadece birkaçıdır. Nötr boya renkleri, havalı ve basit tasarımların önemli bir bileşenidir. Beyaz, bej, ten rengi ve toprak tonları, evinizi parlak, sakin ve düzenli tutmak için harika duvar rengi seçenekleridir. Evinizdeki odalardan birine tek renkli bir renk düzeni verin.

İzmir iç mimar ve ekibine göre tıpkı duvarlar gibi, evinizdeki zeminler de alanınızı aydınlatmanıza ve ferahlatmanıza yardımcı olur. Hafif sert ahşap, cilalı beton ve beyaz karo gibi döşeme, alanınıza modern ve minimalist bir his verecektir. Ahşap zeminlerin görünümünden hoşlanıyorsanız ancak bütçenizi zorlamak istemiyorsanız,  uygun fiyatlı bir alternatif olarak açık renkli vinil plakalar kullanın.

 

Minimalist Bir Ev Nasıl Olmalı?

Minimalist bir evdeki aydınlatma armatürleri, aynı zamanda maksimum aydınlatma sağlarken basit olmalıdır. Sarkıt lambalar, raylı aydınlatma veya duvar aplikleri tercih edin. İzmir iç mimar mobilyaları dekorasyon olarak kullanır. Birçok fonksiyona hizmet eden mobilyalar, evinizin görsel olarak dağınık görünmesini engeller. Eski bir şifonyeri yeniden değerlendirin ve yatak odası için bir çalışma masasına dönüştürün ya da bir bankın üzerine ahşap bir tepsi koyun ve onu hem konsol masası hem de misafirleri ağırlarken oturmak için bir yer olarak kullanın.

Eğer siz de evinizde sade ve şık görüntü yaratmak, ferahlamak ve huzurlu bir ortamda yaşamak istiyorsanız Decomes Mimarlık olarak istediğiniz minimalist tasarımları, tecrübeli ekibimizle siz değerli müşterilerimiz için uyguluyoruz. Geniş, havadar, bol alanlı, gözü yormayan aksine dinlendiren bir evde yaşamak sizin en doğal hakkınız. Ayrıntılı bilgi için mimarlık ofisimizi arayınız.

 

Yazıyı Paylaş