Paylaş

İzmir İç Mimar ve Rüstik Tasarım Örnekleri

İzmir İç Mimar ve Rüstik Tasarım Örnekleri

İzmir İç Mimar ve Rüstik Tasarım Örnekleri

İzmir iç mimar, rüstik tasarım örnekleri ve projeleri uygulamaktadır. Şömine, rahat mobilyalar, yumuşak perdeler ve zevkli doğadan parçalar; o dağ stili görünümü elde etmede yardımcı olur. Bu sanat dalları, taşları, boynuzları veya eski demir elementleri kullanarak doğaya dayanır.

İzmir İç Mimar ve Rüstik Tasarım Örnekleri
İzmir İç Mimar ve Rüstik Tasarım Örnekleri

Rüstik iç tasarım, 19. yüzyılda ABD’deki evlerini şehirlerden uzağa yapan ilk yerleşimcilere dayanmaktadır. Bu öncülerin çoğu, alan az olduğu ve mobilyalar ağır olduğu için yanlarında çok az mobilya getirirdi veya hiç getirmezdi. İnsanlar yerleşip evlerini yaptıkça, yerel olarak bulunan malzemelerle evleri hızla bir araya getirildi. Avrupa’nın geleneksel salonlarından veya Kuzeydoğu eyaletlerindeki tarzlarından çok farklı olsa da rüstik tasarımın kendine has bir çekiciliği olduğu için bu bölgelere yayıldı.

 

Rüstik Tasarım Nedir?  Rüstik Tarzı Ev Dekorasyonu için İzmir En İyi İç Mimar

Rüstik tarzın olmazsa olmazı ahşaptır. Çıplak ahşap kirişler, ahşap mobilyalar, parke zeminler veya ahşap panelli duvarlar ile çeşitlendirilir. İzmir iç mimar Şömineler veya odun sobalarının bu tasarımın temel unsurları olduğunu vurgular. Çeşitli rahat battaniyeler, örtüler ve yastıklar yer alır. Dokuları örgü kilimler, dokuma kumaşlar veya sepetlerle genişletilir.

Rüstik iç mekan stillerinin tüm amacı, olabildiğince doğal olmaktır. Eğer ışıltılı avizeleri seviyorsanız rüstik stil size uygun değildir. Burada plastik mobilyalar veya soğuk renk paletleri yer almaz. Rüstik stil; sıcaklık ve rahatlığa odaklanmıştır. Demir aksanlardan parke zeminlere kadar, bu tarz bir ateşten gelen parıltı gibi hissettirmelidir. Daha fazla derinlik için kilimler, dokuma battaniyeler, geri kazanılmış parçalar eklenebilir.

 

İzmir’de İç Mimarlık Ofisleri: Rüstik Ev Tasarımları – Rüstik Stil Uygulamaları

Rüstik ile çağdaş ve modern birleştirilebilir mi, sorusu merak edilen bir konudur. Rüstik iç mekanları kesinlikle çağdaş tasarımla birleştirebilirsiniz. Birbirlerini oldukça iyi tamamlıyorlar. Çağdaş, şu anda içinde olanlarla ilgilidir ve bu, rüstiğin doğal tonlar ve dokular üzerindeki vurgusuyla aynı çizgide olan nötrlerdir.

Çağdaş aynı zamanda rüstiğin daha sağlam çekiciliğiyle harmanlanabilecek temiz hatlara sahip olmakla ilgilidir. İzmir iç mimar, her ikisinin eğilimlerini takip etmeye çalışmak yerine ikisi arasındaki benzerlikleri kucaklar. Eğer evinizde rüstik dekorasyon uygulamak istiyorsanız Decomes Mimarlık ofislerimiz ve tecrübeli çalışanlarımız fikir, proje, tasarımdan uygulama ve anahtar teslime kadar her aşamada sizlere yardımcı olacaktır. Detaylı bilgi için ofisimizi arayınız.

 

Yazıyı Paylaş