Paylaş

İzmir Villa İnşaatı

İzmir Villa İnşaatı

İzmir Villa İnşaatı

İzmir villa inşaatı projelendirme çalışmalarının ardından başlamaktadır. Yeni inşaatlarda öncelikle zeminin imar durumuna uygun olan proje çizimi yapılır. Villalar genellikle şehrin gürültüsünden uzak ve geniş alanlarda inşa edilir. İnşaat alanı, bahçe için ayrılması gereken alan mimari projede kurallara uygun olmalıdır. Bunun için mutlaka mimar desteğine ihtiyacınız bulunmaktadır. Yeni bir binanın inşa edilmesi için sadece mimar yeterli değildir.

Binanın dayanım gücüne uygun olan çizimlerin yapılması, statik hesapları, zemin mekaniği ve mukavemet hesapları için inşaat mühendisine ihtiyaç duyulur. Villanızdaki tüm elektrik tesisatlarının oluşturulması ve yerlerinin belirlenerek projelendirilmesi işini elektrik mühendisi yapmaktadır. Zemin etüdünden başlanarak tesisat ve yapının bütününün ortaya çıkması için teknik bir ekip birbiriyle iletişim kurarak çalışmalıdır.

İzmir Villa İnşaatı Aşamaları

Yeni bir villa inşa edilirken birçok aşamalar uzman kişiler tarafından yerine getirilir. İlk aşama villanın sınırlarının belirlenmesi için harita mühendisinden yardım almak ve koordinatları belirlemektir. Sonrasında hafriyat çalışmaları başlanır. Büyük iş makineleri koordinatlara uygun olan kazı çalışmalarına başlamaktadır. Temel atılmadan önce yer altı sularının tahliyesi için drenaj çalışmalarına ihtiyaç duyulabilir.

İzmir villa inşaatı öncesinde sağlam bir temelin atılması için kurallara uygun hareket etmek gerekir. Radye temel, enine ve boyuna döşenmiş demirlerden oluşur ve depreme dayanıklıdır. Bu temelden önce grobeton dökülmeli ve temel yalıtımı yapılmalıdır. Temel betonunun dökülmesinin ardından kalıp işçiliği başlayacaktır. Kolon ve kirişlere kalıp hazırlanarak beton dökülmesiyle kaba inşaatın yapımına başlanacaktır.

İzmir Villa İnşaatı İnce İşçilikleri

Villa inşaatında kaba işçilik beton ve demirlerden oluşmaktadır. Binanın iskeletinin ortaya çıkması anlamına gelmektedir. Ara bölümler tuğla ya da hazır beton kalıplarla örülerek bölümlere ayrılır. Artık ince işçiliklerin yapılmasına sıra gelmiştir. Tuğla duvarlarda alçı, sıva, düzleme işleri yapılır. Elektrik, su, doğalgaz tesisatları döşenir. Yer zeminine şap dökülür. İç mekanların güzelleştirilmesi İzmir villa inşaatı süresi içinde önemli bir yere sahiptir.

Tüm bu işlerin sırasıyla yapılması için uzman kişilerden yardım alınmalıdır. Bizler Decomes Mimarlık olarak villanızı sizin isteğinize göre projelendirerek anahtar teslim çalışmalarla hizmet verebiliriz. Güzel görünümlü, sağlam ve uzun ömürlü villa tasarımları için deneyimli ekibimizden yardım alabilirsiniz.

 

 

Yazıyı Paylaş