Paylaş

Aliağa Anahtar Teslim Proje

Aliağa Anahtar Teslim Proje

Aliağa Anahtar Teslim Proje

Aliağa anahtar teslim proje yeni ya da eski binalarda geçerli olan bir uygulamadır. Yeni yapılacak olan binaların inşaat projesine ihtiyacı bulunmaktadır. Bu projenin de mimar ve mühendisler tarafından hazırlanması gerekir. Mimari proje bir arsa üzerindeki yapının bitmiş halinin nasıl olacağını size sunar. Tabi ki bu projenin imar yönetmeliğine uygun olarak hazırlanması gerekir.

Statik proje inşaat mühendisleri tarafından hazırlanır. Binanın dayanımını ve yükünü hesaplayan bu proje hayati önem taşır. Binanın kat sayısına uygun olarak dayanım gücü hesap edilir, buna bağlı kullanılacak demir ve beton çeşitleri belirlenir. Bir binayı ayakta tutan ve dayanımlı olmasını sağlayan en önemli etmen kolon ve kirişlerdir. Bina yükünü temele ileten kolon ve kiriş hesaplanması mühendisler tarafından yapılacaktır. Görüldüğü üzere yeni binalarda anahtar teslim projenin ehil kişiler tarafından yapılması gerekir.

Aliağa Anahtar Teslim Proje
Aliağa Anahtar Teslim Proje

Anahtar Teslim Tadilat Projesi

Yeni bina projelerinden başka tadilat projesi ihtiyacı da ortaya çıkabilir. Eğer binanın dış görünümünde değişiklikler yapacaksanız, balkon ve teras gibi yerlerde tadilat yapacaksanız bunun yeni bir projeyle belediyeye sunulması gerekir. Gerekli olan ruhsat alındıktan sonra tadilat işlerine başlanması gerekir. Yani binanın iç kısımlarında yapılacak küçük tadilatlarda ruhsat gerekmez fakat geniş kapsamlı ve dış cephelerde yapılacak olan tadilatlar genel izne tabidir diyebiliriz.

Aliağa anahtar teslim proje hizmetleri iç ya da dış alanlar için verilir. Tadilat yapılacak olan yerler belirlendikten sonra yasalara uygun olarak ilerlemek gerekir. Bu konuda bilgili ve tecrübeli olan mimarlık ofisleriyle çalışarak sürecin doğru ve hızlı ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

Anahtar Teslim İnşaat Projesi

Anahtar teslim inşaat projelerinde görevli olan yüklenici firmalar inşaatla ilgili tüm işleri eksiksiz olarak yerine getirmektedir. Temelin kazılmasından kaba işçiliğin yapılmasına kadar farklı işlerin yerine getirilmesi ve sonrasında ince işçiliklerle konutun teslim edilmesi anahtar teslim projeleri ifade eder. İnşaatın yapılması, tamamlanması ve teslim edilmesi sürecini kapsar.

Aliağa anahtar teslim proje mimari projeden başlayarak inşaatın bitimiyle sona erer. Eksiksiz ve tam olarak binanın teslim edilmesi demektir. Sizlerin de anahtar teslim inşaat projesine ya da tadilat projesine ihtiyacınız varsa Decomes Mimarlık desteği alabilirsiniz. Alanında uzman olan mimar, inşaat mühendisi, iç mimar yardımı almak hayalini kurduğunuz konutlarda yaşam sürmenizi sağlar.

 

Yazıyı Paylaş