Paylaş

Bayındır Villa İnşaatı

Bayındır Villa İnşaatı

Bayındır Villa İnşaatı

Bayındır villa inşaatı basamaklarının sıralamaya uygun olması gerekir. Yeni inşaatlarda iş sıralaması önemli bir konudur. Bunu örnekle açıklayalım; önce villanın yapılacağı arsanın alınması gerekir. Bu arsanın imar durumuna uygun olarak hareket edilmelidir. Yani çizilecek olan proje bölgenin imarına uygun olmalıdır. Kaç katlı villa yapılması gerektiği, bahçe paylarının belirlenmesi, zemine uygun olan temel çalışmalarının yapılması gibi konulara öncelik verilir.

Süreç hem yasalara uygun hem de gerekli izinlerin alınmasıyla ilerler. Tüm izinlerinizi aldıktan sonra temel kazı çalışmalarına başlanır. Toprağın geçirgenliğine uygun olacak temel çalışmaları yapılır. Temelin sudan korunması için yalıtım konusuna önem verilir. Çizilen ve onay alan projeye uygun hareket edilmesi gerekir. Yapıda oturma izni almanız için villanın bitmiş halinin projeyle aynı olması gerekir. Eğer farklılıklar varsa oturma izni alamazsınız.

Villa İnşaatı Basamakları

Yukarıda size sunulan basamaklar arsanızın durumuna uygun proje ve belediye izinlerini konusundaki bilgilerdir. Bu yasal prosedürlerin takip edilmesi konusunda işinde uzman kişilere ihtiyaç duyacaksınız. Müteahhit firmalar ya da mimarlık ofislerinden bu konuda yardım alabileceksiniz. Mimar ve mühendis desteklerine ihtiyacınız olduğu için mimarlık ofisleriyle çalışmanız daha doğru olur. Hem projenin çizilmesi hem onaylanması hem de işin takibi için bu konu önemlidir.

Bayındır villa inşaatı basamaklarında yine en önemli konu yapım konusunda sıralamaya uygun olarak hareket edilmesidir. Temelden çatıya kadar farklı işçiliklerin size sunulması gerekir. Malzeme tespitiyle birlikte çalışacak personel temini konusunda sorunlar yaşanmamalıdır. Anahtar teslim villa inşaatı konusunda maliyetin ortaya çıkması sonradan yaşanacak sürprizleri de önler.

Villa İnşaatı Fiyatları

Villa inşaatında birçok giderler ortaya çıkar. Bunlar proje giderleri, belediye harçları ve vergileri, malzeme gideri, işçilik gideri olarak kendini gösterir. Villanın büyüklüğüne bağlı olarak birçok giderin artacağını düşünebilirsiniz. Hem çalışma süresi hem çalışacak personel hem de malzeme büyük villalarda daha fazla olacaktır. Bayındır villa inşaatı fiyatları hakkında yapılacak yapıya göre fiyat almanız için sizlere ekspertiz hizmeti de sunulur.

Hayalinize uygun düşecek olan villanın projelendirilmesinde ve inşa edilmesinde Decomes Mimarlık olarak sizlere hizmet sunuyoruz. Mimar, mühendis ve iç mimar desteği ile en güzel projelere imzamızı atabiliriz. Fiyatlar ve maliyet konusunda bizi arayarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

Yazıyı Paylaş