Paylaş

Güzelbahçe Villa Projesi

Güzelbahçe Villa Projesi

Güzelbahçe Villa Projesi

Güzelbahçe villa projesi, Güzelbahçe’nin Ege sahillerine has taş ev yapısı ile modern villa mimarisi birleştirilerek yaşam alanlarını en konforlu biçimde oluşturur. Geleneksel ve modern mimari sıklıkla eski ve yeni ile eşanlamlı olarak karıştırılmaktadır. Ama gerçek şu ki, 100 yıllık bir villa bile modern, yeni yapılmış bir ev bile geleneksel olabilir.

Geleneksel villalar estetik ve mimari düzen açısından modern villalardan farklılık göstermektedir. Çok sayıda oda yaratılmasına daha fazla vurgu yapılır. Kapılar daha uzun ve daha geniştir. Geleneksel villalar modern evlere göre daha dar pencerelerden oluşuyor. Modern villalar sade, sade ancak minimalizm yerine lüksü ön plana çıkaran temiz iç mekanları vurgulamaktadır.

 

Güzelbahçe Villa Projeleri

Geleneksel villalar arazinin büyük bir kısmına yapılırken, alanın tamamı tipik olarak birkaç küçük parçaya bölündü. Geleneksel Güzelbahçe evlerinde çok sayıda küçük yatak odası, bir büyük mutfak vardı ve evin ortasında oturma odası yerine dikdörtgen şeklinde büyük bir avlu vardı. Modern villalara çok amaçlı odalar ve kesintisiz açık alanlar hakimdir. Birkaç ana boy yatak odası var. Ve oturma odası, bazen entegre bir mutfaktan oluşan evin en büyük kısmıdır.

Güzelbahçe villa projesi ister modern -urbana- ister geleneksel -rustika- tarzda modellenmektedir. Geleneksel ve modern villa mimarisindeki fark, iç düzende ve tasarım faktörlerinde yatmaktadır. Geleneksel evler daha karmaşık tasarımlara ve geniş verandalara, kirişlere, çatı pencerelerine ve sivri çatıya sahipken, modern villalar temiz ve basit tasarımlardan oluşuyor.

Güzelbahçe Villa Projesi
Güzelbahçe Villa Projesi

Villa Hangi Proje Sınıfına Girer? Güzelbahçe Villa Mimarisi

150 metrekareden büyük villalar 4B sınıfına girer. Güzelbahçe villa projesi kapsamında modern villalar, beton, güçlendirilmiş çelik çubuklar ve plastik gibi teknolojik açıdan gelişmiş yapı malzemelerinin kullanımıyla geleneksel benzerlerinden farklılık göstermektedir. Üstelik en modern ekipman ve mobilyalarla donatılmıştır. Geleneksel evlerin tüm çeşitlerinde ahşap, taş, alçı ve kireçtaşı gibi daha doğal olarak elde edilen yapı malzemeleri kullanıyordu. Ve bu evler, anıtsal yapıları ustalıkla işleme konusunda engin bilgi ve deneyime sahip zanaatkarlar tarafından inşa edildi.

Decomes Mimarlık olarak Güzelbahçe villa projelerinde iddialıyız. Tecrübeli mimar ve mühendis kadrosundan oluşan ekibimiz her konuda siz değerli müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Ayrıntılı bilgi ve ücretsiz danışmanlık hizmeti için hemen arayınız.

Yazıyı Paylaş