Paylaş

Komple Villa Tadilatı

Komple Villa Tadilatı

Komple Villa Tadilatı

Villa tadilatı yaptırmaya karar verdiyseniz bu işte uzman olan firmalarla iletişime geçmeniz gerekir. Villalar oldukça büyük ve kapsamlı konutlardır. Tadilat yaptırmaya karar verdiğinizde birçok farklı kalemden oluşan işler de sizi beklemektedir. Elektrik işçilikleri, su tesisat işçiliği, duvar işçiliği, yer ve zemin döşeme gibi farklı işler uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Farklı alanlarda uzmanlaşmış olan ustalar da bu işte deneyimli olan firmalarda bulunur.

Zaman içinde villanız farklı nedenlerden dolayı eskiyecektir. Aşırı sıcak ya da yağışlı olan mevsimlerde villanın dış cephesi zarar görür. Devamlı güneş ışığına maruz kalan evlerin boyaları zamanla eskir. Yağmur ya da kar suları da dış cepheden içeriye su girmesine neden olabilir. Bunlardan başka iç bölümlerde ortaya çıkan eskime ve yıpranmalar da söz konusu olacaktır.

Komple Villa Tadilatı
Komple Villa Tadilatı

Komple Villa Tadilatında Dış Cephede Yapılan Çalışmalar

Villanızın dış cephesinde yenileme çalışmaları yapılacaksa bu durumda ısı, su, ses ve yangın yalıtımları da yapılması söz konusudur. Günümüzde tüm bu yalıtımları size sunan özel katkı maddeleri ve boyalar mevcuttur. Mantolama ile birlikte yapılacak olan yalıtım çalışmaları enerji tasarrufunda bulunmanızı da sağlayacaktır. Yazın serin ortamlarda yaşamak kışın da az enerjiyle çok ısınmak böylelikle mümkün olur.

Villa tadilatı dış alanlarda yapılırken bahçe, havuz, otopark düzenlemeleri de yapılmaktadır. Böylelikle dış görünümü mükemmel olan yalıtımlı ve modern bir villaya sahip olacaksınız. Ama komple tadilatlarda yapılacaklar bunlarla sınırlı değildir.

 

Komple Villa Tadilatında İç Alanlarda Yapılan Çalışmalar

Villanızın iç bölümünde birçok oda bulunmaktadır. Bu odalarda yapılacak olan tadilatlar farklı olabilir. Mesela bir odayı büyütmek istediğinizde yanındaki odanın duvarı kırılabilir. Mutfağı büyütmek isterseniz bu da mümkündür. Banyonun yenilenmesi, hol ve koridor gibi yerlerin yer taşlarının yenilenmesi mümkündür. Odalarda yapılacak olan boyalar için farklı renk tercihlerinde de bulunabilirsiniz. Villa tadilatı iç kısımlarda birçok farklı işçilikten oluşur.

Decomes Mimarlık olarak İzmir ve çevresinde birçok villanın tadilatını yapmaktayız. Yapılan yenileme çalışmaları ile günümüze uygun, konforlu, modern ve kullanışlı alanlara kavuşabilirsiniz. Komple tadilatlar için önceden keşif yapılmalı ve işler listelenmelidir. Bunun için hemen adresinize gelebilir size uygun fiyatlar sunabiliriz.

 

 

Yazıyı Paylaş