Paylaş

Mimari Projede İzmir Mimar

Mimari Projede İzmir Mimar

Mimari Projede İzmir Mimar

İç ve dış mekanlar mimari açıdan ele alındığında yapılan işin somut kalitesi kadar estetik ve görüntü bakımından kalitesi de önemlidir. İzmir mimar konu ile ilgili sektörde hizmet vermektedir. Mimari alanda yapılan işleri bölümleri ayırarak incelemek konuyu daha net anlaşılır hale getirir. Mimari tasarım, uygulama, danışmanlık aşamaları olarak incelendiğinde mimari projenin ne derece gerekli olduğu anlaşılabilir. Mimarlık hizmetleri çok geniş kapsamlıdır. Yalnızca birkaç cümle ile anlatılması mümkün değildir. Her şeyden önce mimari kendi içinde dallara ayrılmaktadır. Binaların iç dekorasyonlarının yapılması, binaların tadilat edilmesi, binaların dış cephe izolasyon ve mantolama işlemlerinin yapılması tüm bunlar mimari hizmetlerin içinde yer almaktadır. Bunun dışında tarihi eser restorasyonları gibi hizmet alanları da mimari hizmet alanına girmektedir.

Mimari Projede İzmir Mimar
Mimari Projede İzmir Mimar

Mimari Proje Gerekliliği

Mimari hizmetler verilirken mimari tasarımın önemi büyüktür. Müşterinin ve kullanıcının kişisel istekleri ile estetik kurallar göz önüne alınarak yapılan proje çok önemlidir. İç mimari ve konsept tasarım gibi konular mutlaka bir proje ile yürütülmelidir. Mimari hizmetler vermekte olan mimar ofisleri bu konularda çok titiz ve profesyoneldir. Çalışmalarını sürdürürken kendi içlerinde yeterli ve gerekli eğitimi almış olan, konuya hakim proje mimarları işin teknik ekibidir. Proje mimarlığı başlı başına eğitim almayı gerektiren farklı olaydır. İzmir mimar yapılacak bütün işler proje mimarlarından oluşan teknik ekibin hazırlamış olduğu proje üzerinden ilerlemektedir.

 

Mimari Proje Örnekleri

İzmir mimar ofisleri İzmir halkının mimari konulardaki ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Decomes Mimarlık bu alanda hizmet vermekte olan güvenilir bir firma olarak başarılı işlere imza atmıştır. Mimari çalışma süreci mutlaka bir proje üzerinden ilerlemek zorundadır. Bu da proje mimarının son derece donanımlı olmasını gerektirir. Özellikle yeni yapılacak olan site, fuar kurulumu gibi işlerde önce proje hazırlanır. Proje hazırlanırken iş yapılacak alanın analizi de dahil olmak üzere bütün teknik konular incelenerek matematiksel olarak projede yer alır. Kişiye özel konsept oluşturulması da proje üzerinden uygulamaya konur. Mimari konularda hazır projeler kadar müşteri isteklerine uygun tasarım projeler de kullanılmaktadır. Firmamız tüm bu ayrıntılara önem vererek deneyimli kadrosuyla size hizmet sunmaktadır.

 

.

 

Yazıyı Paylaş