Paylaş

İzmir Anahtar Teslim Villa İnşaatı

İzmir Anahtar Teslim Villa İnşaatı

İzmir Anahtar Teslim Villa İnşaatı

İzmir anahtar teslimi villa inşaatı lüks konutlarda oturmayı tercih edenler için oldukça önemlidir. Arsa alarak müstakil konutlarda oturmak isteyen kişiler öncelikle nasıl bir eve sahip olmak istediklerini belirler. Arsanın imar durumuna uygun olarak proje çizilmesi gerekir. Kat yüksekliği, bahçe payı, yapı metrekaresi gibi unsurlara dikkat edilerek projelendirme çalışmaları yapılır. Bu çalışmalarda mimar, inşaat mühendisi, makine mühendisi ve zemin etüt mühendisi gibi teknik kişiler birlikte hareket etmelidir.

Hangi türde inşaat yapacak olursanız olun zeminin durumuna uygun olan temel kazısı, yapının dayanımı açısından önemlidir. Ayrıca radye temel dediğimiz türde temeldeki demirler enine ve boyuna sık aralıklarla döşenir. O yüzden de en sağlam temel türü olarak bilinir. Tüm bu işlerin organize edileceği, eksiksiz yapılacağı anahtar teslimi villa inşaatı yapacak firma seçimine titizlikle yaklaşılmalıdır.

İzmir Anahtar Teslim Villa İnşaatı
İzmir Anahtar Teslim Villa İnşaatı

Anahtar Teslimi Villa İnşaatı Aşamaları

Yapılacak olan villanın proje çiziminden, temelinin atılmasından bahsettik. Bundan sonraki aşama kolon ve kirişler için kalıp çalışmalarının yapılmasıdır. Bu kalıplara beton dökülür. Kolon ve kirişler binayı taşıyan, binanın yükünü temele aktaran önemli donatılardır. O yüzden çimentonun mukavemeti bu kısımlarda oldukça güçlü olmalıdır. Ayrıca kullanılacak demirlerin döşenmesinde hassas davranılmalıdır. Demirler arasında boşluk kalmayacak şekilde betonun dökülmesi ve sıkılaştırılması gerekir. Kalıplar arasındaki kolon ve kiriş betonları kuyunca da kalıplar sökülmeli üst tabla atılmalıdır.

Binanın yan duvarlarında ve ara bölmelerde tuğla işçiliği yapılması gerekir. Şap, sıva, düzleme gibi işler tuğla örülmesinden sonra olur. İzmir anahtar teslimi villa inşaatı yapan firmalar öncelikle hayati önem taşıyan bu aşamaları atlamadan ve büyük bir titizlikle yapmalıdır. Oturacağınız konutların güzel görünümde, şık ve gösterişli olmasından ziyade sağlam ve dayanımlı olmasına daha fazla özen göstermelisiniz. Tüm bu işlerin de teknik kişiler tarafından yapılmasını önemsemelisiniz.

İzmir Anahtar Teslimi Villa İnşaatı Yapan Firma

Villanızın kabası bittikten sonra dış cephesinin yapılması, bahçe düzeni gibi ayrıntılara geçilebilir. İçinin yapılmasında artık hayallerinizi konuşturabilirsiniz. İç dekorasyon ve güzelleştirme konusunda zevkinize uygun olacak tasarımların yapılmasını sağlayabilirsiniz. Yerler, duvarlar, tavan, zemin kaplama malzemeleri, aydınlatma ürünleri, modern mutfak dolapları ve mükemmel banyolar hayalinize uygun olabilir. İzmir anahtar teslimi villa inşaatı yapan Decomes Mimarlık temel aşamasından başlayarak villanın bitmiş halini size sunar. Sizin istek ve hayallerinize uygun olan çalışmaları en iyi şekilde yaparak güzel ve sağlam olan villanızda oturmanızı sağlar.

 

Yazıyı Paylaş