Paylaş

İzmir Peyzaj Mimarı

İzmir Peyzaj Mimarı

İzmir Peyzaj Mimarı

İzmir peyzaj mimarı tasarımları ve projeleri ile bambaşka ve muhteşem görünen bahçeleri devreye sokma zamanı geldi. Tüm binaların iç ve dış tasarımı kadar önem taşıyan bahçe tasarımı peyzaj mimarları tarafından ele alınır. Peyzaj mimarı olarak çalışmak isteyen bireyler mutlaka çevre ve sanat kültürüne sahip olurlar. Doğayı seven birer gözlemci şeklinde hayatlarına devam ederler. Dikkatli ve sabırlı olurlar. Estetik görüşlere sahip olurlar.

Ekip çalışmasını seven, kendisini sürekli geliştirmekten hoşlanan ve geliştiren, genel kültür bilgisi geniş olan, olaylara her zaman geniş açılardan bakmayı ve yaklaşmayı yetenek olarak edinen ve uyumlu çalışma kabiliyeti bulunan bireyler peyzaj mimarı olmaya daha yatkındır. Planlı çalışmak, şekil ve mekan ilişkisini görebilmek ve en önemlisi de yaratıcı olmak peyzaj mimarlığında her zaman en önemli durumlardır.

İzmir Peyzaj Mimarı
İzmir Peyzaj Mimarı

Peyzaj Mimarlığı Nedir?

İzmir peyzaj mimarı denildiği zaman akla ilk olarak bahçe düzenlemeleri gelmektedir. Ancak peyzaj mimarlığı yalnızca bahçe düzenlemeleri ile ilgilenmek değildir. Doğa ve çevre ilişkisinin bir arada ele alındığı peyzaj mimarlığı hem ekonomik hem işlevsel hem de ekolojik ve estetik ölçülere uyan planlamalar yapmak, düzenlemek, korumak ve geliştirmek de peyzaj mimarlığının kapsamına girmektedir.

Topluma açık yeşil sahaların düzenlenmesinde, çocuk oyun alanlarının yapılmasında, spor sahalarının düzenlenmesinde, çevreyle alakalı sorunların giderilmesi için çözümlerde de gerekli olan çalışmalar peyzaj mimarları tarafından ele alınır. Arazi kullanımlarının çevreye uygunluğunu değerlendirmek, özel ve resmi kuruluşlara ait bahçeleri düzenlemek de bu meslek grubuna girmektedir.

 

Peyzaj Mimarı Ne İş Yapar?

Çevre mühendisliği, iç mimarlık ve mimarlık kavramları ile hem teknik açıdan hem mesleki açıdan bütünlük sağlayan İzmir peyzaj mimarı şekil ilişkisini görerek yetişmektedir. Üst düzeyde genel yeteneğe sahip olan peyzaj mimarları estetik görüşleri ile çevreye ve doğaya da her zaman duyarlı olurlar.

Bahçe düzenlemesi istediğinizde, çevresel düzenlemelere ihtiyaç duyduğunuzda, açık arazilerde çalışma yaptırmak istediğinizde, toprak işlemesi gerektiğinde ve özellikle de oturduğunuz binaların çevresinde planlamalara ihtiyaç duyduğunuzda Decomes Mimarlık ile iletişime geçerek firmamızdan destek alabilirsiniz. Yüksek kaliteyi ekonomik şekilde sunmaktayız.

Yazıyı Paylaş