Paylaş

İzmir Villa Tadilatı İle Bahçe ve Havuz Yenilenmesi

İzmir Villa Tadilatı İle Bahçe ve Havuz Yenilenmesi

İzmir Villa Tadilatı İle Bahçe ve Havuz Yenilenmesi

Günümüzde şehir hayatının yarattığı kalabalık yaşamlar ruhsal sağlığı olumsuz yönde etkilemektedir. Doğa içinde, deniz kıyısında veya bir dağ evi ya da bağ evi olarak huzurlu bir ortamda villa yaşamı özellikle Korona salgınından sonra çok popüler olmuştur. Şehir içinde ve şehir dışında yer alan villalar belirli zamanlarda yıpranacaktır. Bu tip alanlarda yaşamanın zorlukları vardır. Bu zorlukların başında çeşitli tamirat ve tadilat işlemleri gelir. Bu konuda İzmir villa tadilatı yapan firmalardan yardım alınır.

İzmir Villa Tadilatı İle Bahçe ve Havuz Yenilenmesi
İzmir Villa Tadilatı İle Bahçe ve Havuz Yenilenmesi

Villalar, müstakil ve ayrık nizam olduğu için şehirlerdeki binalardaki gibi bitişik nizam olmadığı için daha az korunaklıdırlar. Gerek dış cepheleri gerek bahçe ve havuz bakımları ile ilgilenmek gerekir. Bahçe ve peyzaj mimarisi gibi unsurlar evin gösterişini arttıran en önemli bölümleridir.

 

İzmir Bahçeli Havuzlu Villa Tadilatı- Bahçe Yenilenmesi

İzmir villa tadilatı ile bahçe yenilenmesi profesyonel mimarlık şirketleri tarafından yapılırsa çok daha iç açıcı, huzurlu, ferah bir yapıya kavuşur. Bahçe yenilenmesi bahçe tadilatındaki en önemli unsurlar; öncelikle sınırları belirleyen setlerdir. Bu setler beton üzerine taş veya tuğla kaplama ve çeşitli bitkilerin set olarak kullanılması veya her ikisi birden tercih edilerek oluşturulur.

Bahçenin sınır alanlarını planladıktan sonra orta mekan çim kaplama, kenarlar ise meyve ağaçları, süs bitkileri veya tercihe göre çam gibi yaz kış yeşil kalan ağaçlarla kaplanır. Toprak ve ağaçlık alanlar ile çim alanları birbirinden ayırmak için dekoratif taş setler veya ahşap çitler tercih edilmektedir.

 

İzmir Havuzlu Bahçeli Villa Tadilatı- Havuz Yenilenmesi

Havuzlu ve bahçeli villa tadilatı bir villanın en önemli sorunudur. Bahçe ve havuz bakımı hijyen ve sağlık açısından da oldukça önemlidir. İzmir villa tadilatı ile havuz yenilenmesi için ilk önce su geçirmezlik malzemeleri ile su yalıtımı yapılmalıdır. Havuzların en çok yıpranan bölümleri suyu dolduran musluklar ve suyu boşaltan muslukların kenar kısımlarıdır. Zamanla ve yıpranma sonucu bu kısımlardan duvarlara su sızmaya başlar ve rutubet nem gibi faktörler oluşur. Bu da sağlık açısından zararlıdır.

Dolayısıyla havuzlarda ilk dikkat edilmesi gereken unsur tüm cephelerin su yalıtımının yanı sıra özellikle havuza su dolduran ve boşaltan muslukların kenarlarının arttırılmış bir yalıtım sistemi ile yenilenmesidir. İzmir Decomes Mimarlık, villaların havuz ve bahçe yenilenmesi ve tadilatı için profesyonel çözümler sunmaktadır. Ayrıntılı bilgi için iletişime geçiniz.

Yazıyı Paylaş