Paylaş

İzmir Villa Tadilatı İle Dış Cephe Tasarımları

İzmir Villa Tadilatı İle Dış Cephe Tasarımları

İzmir Villa Tadilatı İle Dış Cephe Tasarımları

İzmir villa tadilatı ile yeniden yapılandırılan dış cephe tasarımları için çeşitli parametreler gereklidir. Dış cephe tasarımı için gerekli parametreler; cephenin bulunduğu konum, cephenin yönü, cephenin formu, cephenin bulunduğu yer ve cephenin dış kabuk özellikleridir.

İzmir Villa Tadilatı İle Dış Cephe Tasarımları
İzmir Villa Tadilatı İle Dış Cephe Tasarımları

Dış cephe tasarımlarında modern şık görüntüler elde etmenin yanı sıra enerjinin korunmasına ve iklim şartlarına uyumlu olmasına, ekolojik çevreye uygun formda tasarlanmasına dikkat edilir. Tadilat uygulaması, tüm cephe duvarlarında ilk önce varsa sıva çatlakları ve delikler kapatılır. Sonra döküntüler temizlenip kurutulur. Karar verilen yalıtım malzemesi ile kaplandıktan sonra dekorasyon ve süsleme işine geçilir.

 

Modern Villa Dış Cephe Tasarımları – Villa Dış Cephe Örnekleri

Modern villa dış cephe tasarımlarında önemli unsurlar, pencere açıklıkları ve kenarları, duvarların tasarımı, sıva boya kerpiç ve taş kaplama unsurları, çatı ve saçaklık kısımları ile birleşim noktalarıdır. Duvarlarda önemli olan yalıtım ve ısı depolama kapasitesidir. Pencere tasarımları ise cepheye hem hareketlilik kazandıracak hem de dekoratif olarak şık bir görsellik sunacaktır.

İzmir villa tadilatı, villanın plan tipine göre ısı kaybını en aza indirgenecek şekilde, kışın soğuktan koruyan yazın ise aşırı sıcaktan koruyan malzemeler ile yalıtım yapılır. Isı, ses ve su yalıtımı yapıldıktan sonra villanın konseptine göre kararlaştırılan dekorasyon malzemelerinin uygulama işlemine geçilir.

 

Villa Dış Cephe Modelleri – Dış Cephe Villa Tadilatı

Villa dış cephe modelleri arasında duvarlar, pencere açıklıkları, çatı kesişim noktası kadar başka bir konu da balkon, teras veya verandadır. İzmir villa tadilatı için profesyonel bir mimarlık şirketi ile çalışmak uzun ömürlü, dayanıklı ve hoş tasarım imkanı sunar.

En basitinden bir cephe boyası bile, ustadan ustaya veya malzemenin kalitesine göre değişir. Bazen 1 yılda eskirken, bazen beş yılda eskir, ancak işçilik ve malzeme kalitesi daha yüksek standartlarda olan dış cephe boyası çok daha uzun yıllar boyunca dayanır. Modern villa dış cephe tasarımlarında son dönemde pencere açıklıkları oldukça genişlemiş ve hatta bazı alanlarda zeminden tavana kadar cam tasarımı yapılarak bahçe ile iç içe bir yaşam imkanı sunulmaktadır. Villa tadilatı için tam teşekküllü yılların tecrübeli ekibine sahip Decomes Mimarlık ile hemen iletişime geçip daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Yazıyı Paylaş